Kardeşimsin MOMO!

Paylaşmak için çok az vaktimiz vardı fakat elimizden geleni ardımıza koyduk ve yola devam ettik. En çok büyümemek için dua ettiğimiz Tanrılar şimdi bizlerden oyuncaklarını sakınıyorlar. Kötü bir şey değil bu, gayet tabii normal. “Hayatın tatlı cilveleri” ile devam ediyoruz. Her neyse MOMO, sözlerimi uzun tutacak kadar zamanım yok. Gitmem gerek. Otobüs biletim var ve biletim ‘yanmaz’ değil. Cebimde her an tutuşabilir ve pantolonsuz bir yolculuk geçirmek istemem.

Sana gökteki yıldızlar kadar teşekkür ederim. Beni duman adamlardan kurtardın. Ellerim hiç olmadığı kadar güçlüler. Eğer öksürük nöbeti geçirmezsem artık daha uzun süren kahkahalar atabileceğim. Var ol. Çok uzun zaman olmuştu, kendimi onunların bileklerine teslim etmiştim. Zaman elimden akıp gidiyordu ve ben günden güne yeryüzünün altına bir yerlere kafamı gömmek için çukur arıyordum. Fakat MOMO, sen çıkageldin yine. Yıllar yılı önce önümde durmuştun. Islaktın ve hikayeni anlatamayacak kadar heyecanlıydın. Bunları hatırlamıyor değilim.  Kendimi sana teslim etmekten alıkoyamadım. Zamanımı çalan duman adamlar şuan çoktan yok oldular. Biliyorum, o son nefesi almayacaktım. Afyonlandı zihnim ve şimdi uyanıyorum. Hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı değil mi?

Şimdi MOMO, yetişkin olmak için uğraşmayacak kadar güçlüyüz artık. Tekrar bir aradayız. Ellerini serbest bırakıp bisikletini keyfince sürebilirsin. Belki birgün ben de öğrenirim bisiklet sürmeyi. Altmış yaşıma gelmeden önce bunu halletmeliyim.

‘Biz hepimiz önce çocuktuk, büyüdük çocuk olduk’ MOMO. Kaplumbağalar ve dağlar ve tozlu zeminler bizlerin yanında olsun. Yarından önce görüşmek üzere.

(Not: Buraya bir şarkı bıraktım. Dinlersin. Hikayesi bizim sayılır.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kardeşimsin MOMO!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s